دسته بندی محصولات لیست برند
Kichno Logo

بررسی و آشنایی با انواع اجاق گاز رومیزی و اجاق گاز مبله

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ دسته بندی : آموزشی

اختراع آتش انقلابی در زندگی بشر به حساب می آید. انسان های اولیه که تا قبل از آن با خام خواری زندگی می کردند بعد از آتش با پدیده پختن غذا آشنا شدند. امروزه در تمامی خانه ها جهت پخت غذا اجاق گازهایی وجود دارد. وجود این نیاز سبب شده است که همواره محصولات جدید و با کارایی مختلف به بازار عرضه شود. بدون شک بسیاری در هنگام خرید به علت تنوع بالای محصولات دچار سردرگمی می شوند پس لازم است با انواع اجاق گاز و راهنمای خرید یک اجاق خوب مناسب آشنا بود. 

 

چگونه می توان یک اجاق گاز خوب انتخاب کرد؟

 

برای انتخاب یک اجاق گاز فردار یا اجاق گاز رومیزی مناسب لازم است معیارهایی را مد نظر قرار داد که مطابق با آنها خرید رضایت بخشی صورت گیرد. برای آشنایی با این قبیل معیار ها در زیر به چند نمونه اشاره می شود:

1-    نوع نیاز و چگونگی طراحی آشپزخانه مهمترین فاکتور انتخاب اجاق گاز است. 
2-    تعداد شعله ها بسیار مهم است زیرا در بسیاری از مواقع نیاز به تعداد شعله های بیشتر احساس می شود. بنابراین در انتخاب تعداد شعله علاوه بر فضای آشپزخانه باید به تعداد اعضای خانواده نیز توجه کرد. 
3-    امروزه بسیاری از اجاق گازها به فندک و ترموکوپل مجهز هستند بنابراین در نظر گرفتن این دو ویژگی در هنگام خرید بسیار کارا است زیرا ترموکوپل وظیفه قطع کردن جریان گاز را بعد از خاموش شدن شعله به عهده دارد که همین امر تضمین کننده ایمنی اجاق گاز است.
4-    نشان استاندارد نمادی برای تضمین کالا است. در هنگام خرید باید به این نشان توجه شود همچنین باید از خدمات پس از فروش هم بهره برد. 
5-    ظاهر اجاق گاز نکته ای است که نباید نادیده گرفته شود. بدون شک آشپزخانه مکانی است که زن های خانه دار بیشترین وقت را در آن می گذرانند پس زیبایی و چیدمان مناسب آن بسیار تاثیرگذار است. ظاهر زیبا و تناسب رنگی از نکات دیگری است که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد.
6-    عرض اجاق گاز برای اجاق گاز مبله و فردار بسیار مهم است. عرض های عرضه شده بسته به نوع برند متفاوت است اما به طور معمول  گازها در عرض 50،60 و 70 عرضه می شوند پس در هنگام خرید با توجه به فضای در نظر گرفته شده باید اقدام به انتخاب کرد.
7-    جنس شعله را نیز باید در هنگام خرید مد نظر قرار داد زیرا تمیز شدن راحت از نکاتی است که دغدغه بسیاری از خریداران است.
8-    امروزه افزایش دغدغه های روزمره سبب استفاده بیشتر از تایمرهای اجاق گاز شده است پس وجود داشتن تایمر جهت تنظیم زمان بسیار پر اهمیت است. 
9-    جنس اجاق گاز نیز دارای تنوع بالایی است که متناسب با سلیقه و نیاز خریداران به بازار عرضه می شود پس لازم است در هنگام خرید ضد خش بودن، تمیزی راحت، صافی و خشنی سطح و ... را مد نظر قرار داد.

انواع اجاق گازها


گاز وسیله ای است که در طول روز به صورت مدام مورد استفاده قرار می گیرد پس باید در انتخاب آن دقت شود. در زیر جهت آشنایی بیشتر به معرفی انواع گاز پرداخته می شود:

 

انواع اجاق گاز فردار

 

اجاق گاز فردار


بسیاری از گازهای قدیمی فاقد فر بودند و از کمد زیرین آنها جهت نگهداری وسایل استفاده می شد اما با گذر زمان فرها جایگزین این کمد ها شدند. گازهایی که علاوه بر شعله، فر نیز دارند را گاز مبله می گویند. اما  اجاق گاز فردار به دو صورت فر توکار و یا روکار دیده می شوند. تفاوت این دو نوع فر گاز در نحوه نصب آنها و چگونگی قرار گیری در فضای آشپزخانه است. در فر گاز توکار، فر در فضای تعیین شده قرار می گیرد و استفاده از آن فضای اضافی را اشغال نمی کند اما برای روکار باید فضایی را مد نظر قرار داد. گازهای فردار به صورت برقی- گازی به بازار عرضه شده اند که نوع گازی- برقی به علت قابلیت استفاده همزمان برق و گاز در آن مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است زیرا کارایی بیشتری دارد. 

استفاده از گازهای مبله و فردار معایب و محاسنی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:


1-    این نوع از اجاق گازها طرز کار راحتی دارند و به راحتی تمیز می شوند.
2-     عمر طولانی و دوام بیشتری دارند.
3-    قیمت تمام شده آنها پایین تر است.
4-    تغییر دما به سرعت اتفاق می افتد.
5-    در نوع گازی و گازی- برقی به علت عدم نیاز به برق قطع برق در عملکرد آن خللی ایجاد نمی کند.
6-    ایمنی کامل دارد.


اما معایب این اجاق گازها 


1-    وزن بالایی دارند.
2-    فضای زیادی اشغال می کنند.
3-    کنترل حرارت به صورت چشمی است پس دقت پایینی دارد.

 

خرید گاز رومیزی با قیمت مناسب

 

گاز صفحه ای یا رومیزی


گاز صفحه ای یا گاز رومیزی که امروزه در بازار مصرف کنندگان بسیار زیاد مورد استقبال قرار گرفته است شامل صفحه ای از شعله های گاز است که تعداد آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. این نوع از گازها در سه جنس شیشه ای، استیل و شیشه ای – استیل دیده می شوند. استفاده از گاز صفحه ای با جنس استیل دوام و ماندگاری بالاتری از نوع شیشه ای دارد و امکان کثیف شدن آنها در مقایسه با نوع شیشه ای پایین تر است. اما بر خلاف باور عمومی گاز صفحه ای شیشه ای در طول استفاده مداوم نمی شکند و دارای زیبایی ظاهری منحصر به فردی نیز هستند. گاز استیل و شیشه ای تلفیقی از این دو نوع گاز است که هم مقاومت و دوام گاز استیل را دارند و هم زیبایی گازهای شیشه ای. 

محاسن استفاده از این گازها به شرح زیر است:


1-    گازهای صفحه ای به فضای زیادی نیاز ندارند.
2-    تمیز کردن این نوع از گازها بسیار آسان است.
3-    هم نوع شیشه ای و هم استیل خش پذیری پایینی دارند.
4-    در صورت بروز مشکل عیب یابی این قبیل گازها آسان تر است.
5-    سبکی این گازها از محاسن آنها به شمار می آید. 

معایب:


1-    به علت عدم داشتن فر نیاز به خرید فر الزامی است.
2-    قابلیت جابجایی ندارند.
 


100
0

نظرات کاربران


هنوز نظری برای این مقاله ثبت نشده است

  • شماره تماس : 2 الی 021۲۶۳۰۵۰۰۱ - 4 الی 021۲۶14۵۰۰3 - ۰۹۱۰۷۲۱۰۹۹۳
  • ایمیل : info[at]kitchno.com
  • آدرس : تهران، خیابان بنی هاشم، پاساژ گلشن راز، طبقه منفی یک، پلاک 8

راه های تماس فروشگاه

  • شماره تماس : 2 الی 021۲۶۳۰۵۰۰۱ - 4 الی 021۲۶14۵۰۰3 - ۰۹۱۰۷۲۱۰۹۹۳
  • ایمیل : info[at]kitchno.com
  • آدرس : تهران، خیابان بنی هاشم، پاساژ گلشن راز، طبقه منفی یک، پلاک 8
0